5 кроків, щоб ваш відео ролик додивились до кінця

YouTube

Давайте будемо чесними ніхто з нас не заходить в соціальні мережі, в YouTube щоб подивитися рекламу. Ми частіше заходимо в інтернет, щоб подивитися щось цікаве. Коли нам попадається реклама, то як правило ми намагаємося її переключити. Бувають рідкісні випадки, коли ми її дивимось. Про те, як зробити так, щоб вашу рекламу дивилися до кінця ми розберемо в цій статті.

Крок перший – зацікавити

У перші 2-3 секунди відео ролика, людина приймає рішення продовжувати його дивитися чи ні. Саме цей відрізок часу найважливіший, без нього все інше втрачає сенс. Ось кілька інструментів, щоб зацікавити аудиторію:

 • Інтрига. Додайте в перші секунди відео інтригуюче питання, факт або інше.
 • Звуковий гачок. Щоб глядач відволікся і звернув на вас увагу можна створити звуковий ефект, дзвінок, сигнал та інше.
 • Візуальний ряд. Це може бути нестандартний операторський план, моушн-дизайн, переливання веселки і все що завгодно. Основне завдання – звернути увагу.

Оскільки сьогодні у більшості людей з’явилася «рекламна сліпота», то ці прийоми особливо важливі, в іншому випадку вас просто не помітять.

Крок другий – захопити історією

Не важливо це короткий відео ролик або довгий, в основі повинна бути історія. Люди з давніх часів люблять слухати історії, така традиція з’явилася ще з часів, коли було прийнято збиратися біля вогнища. Для того щоб ваша розповідь захоплювала і змусила глядача додивитися до кінця, є ряд простих правил, які до речі також використовуються і в драматургії:

 1. Хто герой, який він?
 2. Що хоче герой, куди він йде? Що трапиться якщо цього не станеться? Якщо нічого особливого не станеться, то означає, що історія погана і дивитися її не цікаво.
 3. Хто або що заважає герою? Щоб історія була цікава у героя повинен бути сильний супротивник / ворог / антагоніст. Це може бути, як злодій, так і просто сили природи, наприклад, сильний ураган. У відсутності серйозних перешкод, коли герою дається все легко і просто історія стає нецікавою. Глядач любить дивитися той контент, де відбуваються серйозні вчинки , тільки в цьому випадку аудиторія отримує бажаний «досвід» від перегляду.

Крок третій – зробити коротше

Кожен раз, коли Вінстону Черчілля повідомляли, що час його виступу буде скорочено – він просив більше часу на підготовку. Це правда, чим менше часу на хронометраж ролика, тим складніше упакувати всю інформацію.

На жаль безліч компаній до сих пір випускають довгі відео ролики про себе, про виробництва і т.п. Але правда життя така, що чим коротше рекламний ролик ви зробите, тим більше людей його додивляться до кінця. Ось кілька рекомендацій з цього питання:

 • Скорочуйте час відео ролика до мінімуму.
 • Якщо у вас кілька напрямків / продуктів, то краще за все зробіть окремі відео ролики по кожному.
 • Якщо у вас дуже багато напрямків, то не заглиблюйтесь занадто, глядач все одно не запам’ятає.

Ми в роботі Edpit agency іноді практикуємо такий метод як «без чого сенс не зміниться?». Дивитися на чорновий монтаж і починаємо видаляти всі сцени, без яких суть не зміниться. Глядач не дурень, показавши йому банку джема, а потім хліб з джемом – він зрозуміє, що між сценами було намазування джему на хліб. Теж саме можна робити в 90% випадках всіх рекламних роликів будь то IT сфера або виготовлення взуття.

Крок четвертий – прибрати «рекламщіну», додати життя

Деякі виробники реклами впевнені, що ми з вами розмовляємо в життя використовуючи слова: інновація, надійність, замість таких як новий, класний, кайфовий. Здебільшого така реклама створюється з кількох причин:

 1. Компанія має синдром відмінника, вона боїться здатися «не такою» в очах споживачів.
 2. Компанія вважає, що її клієнти – це споживачі, а не живі люди.
 3. Компанія ще не сформувала стратегію, тому користується рекламною неживою мовою в комунікаціях «як усі», тому що це нібито безпечніше. Хоча насправді це марна трата грошей на ще одну непомітну рекламу.
 4. Компанія не вивчала свою аудиторію, не живе її життям.

В епоху швидкісного інтернету бренди повинні створювати захоплюючий і живий контент. Тільки так бренд може розраховувати на емоції від людей в свою сторону. Якщо до бренду немає ніяких емоцій, то клієнт рано чи пізно легко поміняє вашу компанію на конкурентів.

Також важливо враховувати і контролювати ступінь стерильності у вашій рекламі. Більшість рекламних відео НЕ резонує в серці глядача, тому що ролики не мають нічого спільного з життям, а значить не правдиві. Ось деякі моменти, які часто допускають рекламодавці:

 • Домогосподарки в вечірньому макіяжі.
 • Спів від використання шампуню або засобу від кашлю (підставити потрібний продукт).
 • Герої в рекламі сміються від налитого келиха пива \ знижки 10 копійок \ акції бренду.

Які б ви глибини і інсайти не застосовували в рекламі, після ряду таких «Не живих» помилок глядач буде скептично налаштований. Розумні бренди створюють таку рекламу, в яку вірить її глядач. Такий підхід створює правильний емоційний зв’язок людини з брендом.

Крок п’ятий – тест, чи захочеться цим поділитися?

Ваша ідея має мало шансів на успіх, якщо після переказу другу вона не викликає інтересу. Одним з критеріїв хорошого сценарію є бажання поділиться з друзями такою історією. Якщо спростити, то варіантів причин, коли людина хоче поділиться контентом з друзями дві:

 1. Підкреслити свою дотепність. Сюди потрапляють смішні відео ролики.
 2. Підкреслити свою освіченість і всебічну розвиненість.

Якщо ваша реклама потрапляє під один із цих пунктів, то вона має всі шанси що її додивляться до кінця та потенціал стати вірусним відео.

Висновки

Звичайна людина бачить кілька тисяч рекламних повідомлень в день, але якщо запитати будь-кого з нас яку рекламу ви за вчора запам’ятали, то мало хто згадає навіть 1-2 штуки. Наша з вами мета створювати рекламу яка не просто запам’ятовується, а й ту якою захочеться поділитися. Бренди, які роблять «як у всіх», «щоб не засудили» і «щоб не висміяли» приречені стати непоміченими. Іншими словами, рекламний бюджет йде в трубу. Сьогодні вже мало сказати, що «наш продукт якісний» шанс на успіх мають тільки сміливі та помітні рекламні рішення.

 

Автор статті – Нечмоглод Едуард

Креативний директор в Edpit agency

Оцініть статтю
SODA Blog
Залишити відповідь